Skye Terrier

Skye terriér je jedno z nejstarších skotských plemen. Je to dlouhý (délka těla je dvojnásobkem jeho výšky), nízký, bohatě osrstěný pes, který se pohybuje lehkou chůzí. Má silné končetiny i tělo, poměrně velkou hlavu. Váha fen je cca 11-14kg, samec je o něco málo těžší.

Skye je elegantní a důstojný. Je to „Pes jednoho pána“ – miluje svého pána a svou rodinu vč.dětí. Je nedůvěřivý vůči cizím osobám. Skye není pes vhodný do kotce, potřebuje být opravdový člen rodiny!

Standard plemene: https://www.cmku.cz/cz/seznam-plemen-159/85


Rodina, která se pro štěňátko rozhodne by měla vědět! :

  • Skye musí bydlet doma, není to v žádném případě pes do kotce.
  • Skye je velice kontaktní, miluje svou rodinu, děti, je schopný zvyknout si i na jiné zvířecí členy domácnosti, ale to neznamená, že může být nevychovaný. I přes jeho obrovské srdce je to stále teriér a je třeba ho už od štěňátka učit základní poslušnosti a řádně socializovat (koneckonců stejně jako jiná plemena).
  • Toto plemeno nepouští chlupy, jeho chlup má strukturu podobnou vlasu. Údržba této srsti není náročná, ale nesmí se zanedbat – proto je důležité srst skye alespoň jednou měsíčně řádně pročesat.
  • Skye patří mezi málopočetná plemena psů, tudíž se u nich skoro nevyskytují běžná psí onemocnění. Je to obecně zdravé plemeno.

A abych rovnou zodpověděla nejběžnější otázku… Proč se snažíme o chov skye teriéra?

Z mé zkušenosti je to velice pěkný, zdravý, nenáročný, spolehlivý, milující pes s obrovským srdcem ochotný pro svého pána/rodinu udělat cokoliv. Je vhodný k jakékoliv aktivitě, rychle se učí, je nekonfliktní. Pro majitele této rasy jsou jako brambůrky 🙂 …člověk zkusí jeden a potřebuje další 🙂 – to je skye… časem zjístíte, že Vám jeden zkrátka nestačí 🙂 .


Flare Star Bohemia Čoko

Český šampion krásy, Rumunský šampion krásy
Šampion Makedonie, Šampion Albánie, Šampion Balkánu
Grandšampion Albánie a Makedonie i České republiky
čekatelka Českého Junior šampiona, Mezinárodního šampiona, Klubového šampiona
2x Národní vítěz, Klubový vítěz, BOJ, 14x BOB, BOS, 4x CACIB, BOG II., 2x BOG III., 2x BOG I., BOG IV.
Vítěz Lysé nad Labem, Slovenský šampion štěňat

JCh CZ Sagasky Intergalactic Sonata

Český Junior šampion
Krajský vítěz, Klubový vítěz mladých
2x BOJ, BOS, BOB

Allstar Agassi Laros Texas