Štěňátka

Na jaro 2023 plánujeme krytí naší skye terrierky Flare. Ženicha máme v zahraničí 🙂 . Přijímáme rezervace!


Časté dotazy…

Jak si u nás rezervovat štěňátko a co bude následovat? 

Pokud máte zájem si u nás rezervovat štěňátko, prosím o zaslání emailu, který bude obsahovat následující informace:

  • kontaktní informace – tzn.jméno, telefonní číslo, bydliště (město) !!
  • pár informací o Vás a o podmínkách, v jakých pejsek bude žít
  • za jakým účelem si chcete pejska pořídit – rodinný parťák/chov ambice.

kontakt na nás: patriciefarekova@gmail.com, +420 725 828 668, používáme také Whatsapp.

Po narození štěňátek každého zájemce informujeme. Závazná rezervace poté probíhá formou nevratného rezervačního poplatku – budoucí majítel štěňátka nám tímto potvrzuje svůj opravdový zájem o psí miminko a my štěňátko už dále nikomu nenabízíme.

Naše štěňátka však umisťujeme pouze do rodin, které mají vyhovující podmínky!

Mám rezervováno štěňátko a uhrazen rezervační poplatek, kdy ho budu moci navšívit?

Návštěvní dny u nás probíhají mezi 4.-5.týdnem věku štěňátek. Všechny budoucí majitele vždy s předstihem kontaktuji emailem. Dřívější návštěvy u nás bohužel nejsou možné, chráníme štěňátka i naše psí mámy, které potřebují pro péči o štěňátka a poporodní rekonvalescenci klid.

Kde a jak jsou štěňátka v naší CHS odchovávána?

Všechny psí mámy jsou už nějakou dobu před termínem porodu vždy s námi doma, abychom je měli pod kontrolou a odhalili případně v čas jakékoli komplikace. Po narození štěňátek jsou psí miminka v porodní bedýnce do cca 3 týdnů, kde je máme 24h denně na očích a věnujeme jim i psí mámě stálou péči, kterou potřebují.

Mezi 3.-4.týdnem věku se psí drobečci stěhují do svého pokojíčku, který už je uzpůsoben tak, aby měla štěňátka dostatek místa na hraní, k dalšímu rozvoji a socializaci. Zde už se učí papat první kaše, granulky, zde přicházejí první větší návštěvy. Pokud je venku hezky, teplo začínají již v tomto období chodit se svou mámou ven na zahradu, můžou trávit čas už i ve svém venkovním štěňěcím výběhu, kde mají zase další hračky, pelíšky a prostor na to správné štěněcí zlobení.

Štěňátka od nás odcházejí většinou v 8 týdnech věku.

Při odběru je štěněcí miminko 3x řádně odčerveno, naočkováno, čipováno, je zkontrolováno veterinárním lékařem, má vystaven očkovací průkaz – pas. S každým štěňátkem dostanete kupní smlouvu a startovací dárkový balíček! Všichni drobečci odcházejí do svých domovů řádně vymazlení a socializovaní. Jsme chovatelská stanice a každé štěňátko má průkaz původu!

Všem našim štěňátkám zajišťujeme chovatelský servis! To pro majitele štěňátka znamená, že mu rádi poradíme s výchovou a socializací štěňátka v začátcích, výcvikem, výstavami, uchovněním, vystavením pejska na výstavě … Uchovnění Vašeho štěňátka však není podmínkou.

Čím jsou naše štěňátka krmena?

Do 3. týdne věku jsou štěňátka na mateřském mléce. Při početnějším vrhu dostávají štěňátka i jejich mámy 1-2x denně kozí mléko. Po 3. týdnu věku přecházíme postupně na kozí kaši, granulky – Brit Care puppy a kvalitní mleté syrové maso přizpůsobené štěněcímu trávení – kachní, krůtí, hovězí – buďto čisté nebo se zeleninou či ovocem.